Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzycach

Nabór wniosków do Programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2022”

Utworzono dnia 12.10.2021

W związku z ogłoszoną kolejną edycją naboru wniosków do programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2022”, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej prosi o kontakt opiekunów osób z niepełnosprawnościami, którzy chcieliby w 2022r. skorzystać z tej formy pomocy.

Program adresowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności i osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniem niepełnosprawności, którzy wymagają usług opieki wytchnieniowej, zwanych dalej „uczestnikami Programu”.

Usługi opieki wytchnieniowej przysługują w przypadku zamieszkiwania członka rodziny lub opiekuna, we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą niepełnosprawną i sprawują całodobową opiekę nad tą osobą niepełnosprawną.

W ramach tego programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2022”, Gmina Gorzyce planuje realizację opieki wytchnieniowej w formie opieki całodobowej.

Więcej informacji o Programie znajduje się na stronie  http://niepelnosprawni.gov.pl/a,1300,program-opieka-wytchnieniowa-edycja-2022

Świadczenie usług opieki wytchnieniowej finansowane jest przez Ministerstwo Rodziny  i Polityki Społecznej ze środków Funduszu Solidarnościowego przeznaczonych na realizację Programu.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny do dnia 18.10.2021r. w godzinach pracy OPS.

ZAŁĄCZNIKI:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 311

W poprzednim tygodniu: 440

W tym miesiącu: 1200

W poprzednim miesiącu: 786

Wszystkich: 48507

Obrazek przedstawia człowieka, a obok niego napis alzheimer rozumiem wspieram. To jest link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich.

Obrazek przedstawia szary kwadrat z napisem PARPA, a pod spodem napis "Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych". Obrazek jest linkiem do strony PARPA