Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzycach

Opieka wytchnieniowa - edycja 2023

Utworzono dnia 30.06.2023

W związku z realizowanym przez Gminę Gorzyce Programem „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023 w ramach Funduszu Solidarnościowego, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach informuje, że można jeszcze składać wnioski do udziału w Programie, w bieżącym roku.

Program w Gminie Gorzyce jest realizowany w formie pobytu całodobowego.

Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023 adresowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, którzy wymagają usług opieki wytchnieniowej. Gmina Gorzyce opiekę wytchnieniową realizuje dla osób pełnoletnich.

Usługi opieki wytchnieniowej przysługują w przypadku zamieszkiwania członka rodziny lub opiekuna, we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą niepełnosprawną i sprawowania całodobowej opieki nad tą osobą niepełnosprawną.

Uczestnicy Programu nie ponoszą żadnych kosztów.

Osoby chętne do udziału w Programie „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023,  prosimy o kontakt osobisty w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach lub pod nr telefonu 570 619 426 w godzinach od 7.30 do 15.30.

Pomoc w kryzysie

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 18

W poprzednim tygodniu: 293

W tym miesiącu: 738

W poprzednim miesiącu: 1915

Wszystkich: 103206

KLUBY SENIORA W GMINIE GORZYCE

NUMER SOS - linia pomocy pokrzywdzonym

Centrum Wsparcia

STOP PRZEMOCY! - APLIKACJA MOBILNA "TWÓJ PARASOL"

Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom

Obrazek przedstawia szary kwadrat z napisem PARPA, a pod spodem napis "Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych". Obrazek jest linkiem do strony PARPA

Bezpieczny i aktywny senior

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Fundusz Sprawiedliwości

Miej to z głowy - zadbaj o swoje zdrowie psychiczne

KARTA SENIORA

Karta Dużej Rodziny

Program - "Za życiem"

Alzheimer rozumiem wspieram

Obrazek przedstawia człowieka, a obok niego napis alzheimer rozumiem wspieram. To jest link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich.