Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzycach

Projekt Fundacji Ogniwo - Jesteśmy zawsze razem w dążeniu do sprawniejszego życia III edycja - finansowany ze środków Fundacji PZU

Utworzono dnia 27.07.2021

Celem projektu jest przeprowadzenie równoczesnej rehabilitacji dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców/opiekunów. Należy pamiętać, że nie tylko osoby niepełnosprawne potrzebują rehabilitacji, leczenia ale również ich opiekunowie, którzy bardzo często mają przeciążony aparat ruchu za przyczyną systematycznej, stałej pracy przy osobie niepełnosprawnej.

Równoczesna rehabilitacja będzie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów bardzo korzystna pod względem zdrowotnym ekonomicznym i czasowym.


Miejscowość realizacji projektu - JASTRZĘBIE ZDRÓJ.


Projekt skierowany jest dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z gmin: Mszana, Krzyżanowice, Gorzyce, Turza Śl. i miejscowości: Połomia, Skrzyszów, Marklowice.


Dzięki temu, że rehabilitacja dla obojga będzie się odbywała równocześnie w dużym stopniu opiekunowie, którzy zazwyczaj czekają bezczynnie w poczekalni, gdy ich dziecko niepełnosprawne poddawane jest zabiegowi rehabilitacyjnemu, będą również w tym samym czasie poddawani rehabilitacji.


Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z rodzicami/ opiekunami dzieci niepełnosprawnych, jak również pod wpływem obserwacji i wywiadu ustnego oraz przeprowadzonej ankiecie uzyskaliśmy informację o coraz częściej występującym problemie braku środków finans. na rehabilitację niepełnosprawnych i problemach ze swoim zdrowiem.


Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia - tel. kontaktowy 503 060 756.

 

Informacja (PDF 1409 KB)

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 4

W poprzednim tygodniu: 2

W tym miesiącu: 516

W poprzednim miesiącu: 1611

Wszystkich: 47037

Obrazek przedstawia człowieka, a obok niego napis alzheimer rozumiem wspieram. To jest link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich.

Obrazek przedstawia szary kwadrat z napisem PARPA, a pod spodem napis "Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych". Obrazek jest linkiem do strony PARPA