Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzycach

Punkty szczepień w Gminie Gorzyce

Szanowna Seniorko/Szanowny Seniorze,

W związku z rozpoczętą akcją szczepień przeciwko COVID-19, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej informuje, iż  osoby, które ukończyły 80 lat mogą rejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19 już od 15 stycznia br., a osoby, które ukończyły 70 lat – od 22 stycznia. Same szczepienia dla seniorów rozpoczynają się od 25 stycznia.

Jak się zarejestrować? Procedura nie jest skomplikowana i można to zrobić na 3 sposoby:

  • poprzez telefon na całodobową, bezpłatną infolinię 989, gdzie po podaniu numeru PESEL oraz numeru telefonu komórkowego można będzie umówić się na szczepienie w dogodnym miejscu i terminie (rejestracji telefonicznej nie trzeba dokonywać samodzielnie, może to zrobić również osoba z rodziny),
  • poprzez kontakt bezpośrednio z wybranym punktem szczepień:

Punkty Szczepień w Gminie Gorzyce

 

Gabinet lekarza POZ
Szkolna 3
44-353 Olza

numer telefonu: 32 4514200

Przed przyjściem do punktu zapisz się na szczepienie.


Gabinet szczepień i profilaktyki dzieci
Dworcowa 12
44-352 Czyżowice

numer telefonu: 32 4513322

Przed przyjściem do punktu zapisz się na szczepienie.

 

Gabinet szczepień i profilaktyki dzieci
Raciborska 48
44-350 Gorzyce

numer telefonu: 32 4514171

Przed przyjściem do punktu zapisz się na szczepienie.

 

Poradnia lekarza POZ
Raciborska 48
44-350 Gorzyce

numer telefonu: 32 4514234

Przed przyjściem do punktu zapisz się na szczepienie.

 

Przychodnia LUPUS
Tysiąclecia 25
44-351 Turza Śląska

numer telefonu: 32 4511676

Przed przyjściem do punktu zapisz się na szczepienie.

 

Poradnia lekarza POZ
Parkowa 10
44-362 Rogów

numer telefonu: 32 4512152

Przed przyjściem do punktu zapisz się na szczepienie.

 

  • bądź wystarczy zapytać swojego lekarza rodzinnego, w którym z najbliższych punktów szczepień jest możliwość zaszczepienia się
  • poprzez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl, gdzie można wybrać jeden z pięciu proponowanych terminów w punkach szczepień znajdujących się w pobliżu lub w innym wybranym punkcie znajdującym się nawet w innym mieście (aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego).

Warto dodać, iż aby zarejestrować się na szczepienie nie jest wymagane żadne dodatkowe skierowanie od lekarza – gdy rozpocznie się etap, w którym będziemy mogli się zaszczepić, wszystkim osobom posiadającym numer PESEL (z grupy osób uprawnionych do szczepień w ramach danego etapu) wystawione zostaną automatyczne e-skierowania, ważne 60 dni. Indywidualne skierowania lekarze będą wystawiać jedynie tym osobom, które nie posiadają numeru PESEL lub nie mogły poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania.

Co istotne, osoby niepełnosprawne (posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami) bądź mieszkańcy, którzy mają problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać z pomocy transportu do punktu szczepień. Wystarczy zadzwonić pod specjalną gminną infolinię pod numer 570 619 401 lub 570 619 426. Wówczas postaramy się zabezpieczyć transport do punktu szczepień.

Potrzebę transportu zgłaszamy dopiero po ustalonym wcześniej terminie szczepienia.

Więcej informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 znaleźć można na stronie gov.pl/szczepimysie lub w ramach dedykowanej infolinii pod numerem 989.

Pomoc w kryzysie

Obrazek przedstawia szary kwadrat z napisem PARPA, a pod spodem napis "Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych". Obrazek jest linkiem do strony PARPA

Obrazek przedstawia człowieka, a obok niego napis alzheimer rozumiem wspieram. To jest link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich.